Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania dotyczące naszej oferty? W jednym miejscu zebraliśmy dla Ciebie najczęściej zadawane pytania i udzieliliśmy na nie odpowiedzi. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

1. Czy muszę znać język niemiecki chcąc wyjechać do pracy?
Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana w celu podjęcia zatrudnienia w zakładach mięsnych na terenie Niemiec. Wyjątek stanowią stanowiska elektryk oraz ślusarz-konserwator gdzie wymagana jest znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym.
2. W oparciu o jaką umowę będę zatrudniony/a?
Będzie Pan/i zatrudniony/a bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy, który zawiera z Państwem umowę o pracę na czas określony z pełnymi prawami do urlopu i wynagrodzenia chorobowego.
3. Czy za znalezienie pracy agencja pobiera ode mnie jakąś kwotę ?.
WP-Consulting nie pobiera od Ciebie żadnych opłat.
4. Czy oferty pracy są sprawdzane ?
Współpracujemy w większości ze sprawdzonymi klientami cieszącymi się dobrą opinią na rynku niemieckim. Klienci, do których wysyłamy pracowników, to z reguły nasi stali partnerzy, których darzymy zaufaniem i świadczymy o ich wiarygodności.
5. Ile wynosi wynagrodzenie dla pracownika zatrudnionego w Niemczech ?
Wynagrodzenie zależy od stanowiska na którym się pracuje oraz od doświadczenia zawodowego, które posiada pracownik. Jest ono naliczane w stawce za godzinę pracy i wynosi od 8,75 brutto euro/godz. do 11,55 brutto euro/godz.
6. Do ilu zakładów mięsnych na terenie Niemiec wysyła agencja pracowników na dzień dzisiejszy ?
W tej chwili mamy oferty pracy od trzech dużych zakładów mięsnych w Niemczech (są to jedne z największych zakładów w Europie).
7. Czy mogę samodzielnie wybrać dokąd pojadę?
Wybór miejsca pracy dla kandydata uzależniony jest od zapotrzebowania jakie jest na dzień dzisiejszy w danym zakładzie pracy, ale jeżeli jest taka możliwość to jak najbardziej mogą Państwo wskazać nam miejscowość w której chcą Państwo pracować.
8. Jak będzie wyglądał mój proces rekrutacji?
Rekrutacja kandydata do pracy w naszej agencji odbywa się na kilka sposobów :
• wizyta w biurze, kontakt telefoniczny lub wysłanie formularza internetowego,
• rozmowa z naszym specjalistą na temat doświadczenia i preferencji
• przedstawienie oferty pracy i podpisanie umowy w biurze
• rozpoczęcie pracy u zagranicznego pracodawcy